top of page

O nás

Naša rodina žije a pôsobí v oblasti regiónu Gemer už niekoľko generácií. Našou snahou je zachovať a rozvíjať dary, ktoré sme od našich predkov dostali. Zároveň sa snažíme umožniť aj ostatným, spoznávať náš rodný región, objavovať tie najkrajšie miesta, kochať sa veľkolepou prírodnou scenériou a vychutnať si úžasné chvíle odpočinku a relaxácie.  

                                             Krásnu dovolenku alebo prázdniny predsa môžete stráviť aj na Slovensku!

Penzión Szabó Porta - prístav pokoja..

 

Náš štýlový penzión vznikol na pôvodnom mieste klasického vidieckeho domu, ktorý slúžil našim predkom ako sídlo a statok zároveň. Z pôvodného domu sa nám však toho nepodarilo mnoho zachrániť, náš penzión sa však môže pochváliť, že stojí na pôvodných základoch vidieckeho domu. Ako ukážku pôvodnej architektúry a stavebného štýlu sme v areáli zachovali pôvodný múr, na základe ktorého si naši hostia dokážu vytvoriť obraz pôvodného sídla. Podarilo sa nám zachrániť a zachovať pôvodné napájadlá pre hospodárske zvieratá a niektoré dobové poľnohospodárske stroje, ktoré dopľňajú celkový historický nádych nášho dvora. A komu by sa málilo môže zapojiť svoju fantáziu naplno a povoziť sa v našom historickom kočiari. 

Prístav pokoja - zátoka nových poznaní..

​

Penzión Szabo Porta uzrel oficiálne svetlo sveta v roku 2013, kedy sa nám podarilo dokončiť našu rozsiahlu rekonštrukciu a výstavbu. V roku 2014 by sme radi privítali našich prvých hostí, ktorým sa podarí zakotviť v našom prístave pokoja. Sme pripravení poskytnúť našim hosťom zázemie zátoky nových poznaní v podobe komfortnej základne pre organizovanie rôznorodých výjazdov za poznaním pestrej palety nášho regiónu.

 

bottom of page